خانه / مطالب پزشکی / درمان خانگی تاول

درمان خانگی تاول

۹ درمان خانگی برای بهبود سریع تاول ها

ممکن است جلوگیری از آنها دشوار باشد ، اما می توان آن ها را با روش های خانگی درمان کرد. 

با دئودورانت از تاول جلوگیری کنید

تاول ها در اثر رطوبت و اصطکاک بدتر می شوند ، بنابراین خشک نگه داشتن استخوان پای شما می تواند به جلوگیری از شکل گیری آنها کمک کند. قبل از اینکه روی یک جفت کفش جدید بپوشید ، انواع ژل را در اطراف و قسمتهای تمیز و خشک پا بکشید. دئودورانت به عنوان داروی خانگی برای روغن کاری هر قسمت از مشکلات و کاهش مالش عمل می کند.  

برای محافظت از تاول بانداژ کنید

بانداژها اصطکاک را کاهش داده و تاول شما را از تماس تحریک کننده محافظت می کند ، اما نحوه استفاده از آنها می تواند در خلاص شدن از شر تاول ها تأثیر بگذارد. در اینجا نحوه استفاده از بانداژ برای درمان تاول آورده شده است: با استفاده از انتهای چسبنده بانداژ ، یک بند چادر کوچک درست کنید تا قسمت خالی وسط کمی تا بالای تاول شما بالا رود. این روش درمانی خانگی باعث می شود تاول نفس بکشد ، و باعث بهبودی می شود و در عین حال از اصطکاک و کثیفی و ترکیبی که می تواند باعث عفونت شود نیز محافظت می کند.

آن را در چای سبز خیس کنید

چای سبزدارای خواص ضد التهابی است که به بهبودی کمک می کند. در اینجا نحوه خلاص شدن از شر تاول ها آمده است: ابتدا سه کیسه چای را در آب جوش ریخته ، سپس در یک قاشق چایخوری جوش شیرین (به دلیل خاصیت ضد عفونی کننده آن) پرتاب کنید. بگذارید دم کرده خنک شود ، سپس تاول خود را در آن خیس کنید. اگر تاول در منطقه ای است که خیساندن آن بسیار مشکل است ، می توانید از گاز استفاده کنید تا در صورت تمیز کردن محل زخم، محلول خانگی را در آن منطقه استفاده کنید. همچنین ، اگر تاول شما ظاهر نشده است ، می توانید با خیساندن آن در آب گرم ، روند بهبودی را تسریع کنید تا به نرم شدن و تخلیه مایعات درون آن کمک کنید.

استفاده از سرکه سیب

سرکه سیب دارای خواص ضد باکتریایی است که به شما در جلوگیری از آلوده شدن تاول شکم کمک می کند. اگر درمان خانگی سرکه خیلی دردناک است ، سعی کنید منطقه را با پراکسید هیدروژن بشویید و با پماد ضد باکتری آن را بپوشانید.

قرص ویتامین E

ویتامین E خاصیت ترمیم کننده پوست دارد ، زیرا به سلولهای پوستی کمک می کند تا به سرعت بهبود یابد و از زخم جلوگیری می کند. می توانید روغن و یا ویتامین E را خریداری کنید ، یا قرص ویتامین E را باز کنید و مایع را مستقیماً روی پوست تاول زده شده بمالید.

روغن کرچک

روغن کرچک یک داروی خانگی محبوب برای درمان تاول است. نحوه خلاص شدن از شر تاول ها با آن: قبل از رفتن به رختخواب اقدام کنید و بگذارید یک شب بر روی زخم بماند تا در خشک شدن و بهبودی تاول شما کمک کند. برای کمک به بهبود بیشتر می توانید روغن کرچک را با سرکه سیب مخلوط کنید.

استفاده از فندق

فندق حاوی تانن های قابض است که به شما کمک می کند تا تاول خود را خشک کنید ، آن را تمیز نگه دارید و به بهبودی آن کمک می کند. از یک توپ پنبه تمیز استفاده کنید.

ژل آلوئه ورا بمالید

آلوئه یک ضد التهاب است ، بنابراین به کاهش قرمزی و تورم کمک می کند. مطالعات همچنین ثابت کرده اند که آلوئه ورا به اندازه داروهای سنتی در بهبود سوختگی درجه دوم و سوم موثر است و این یک درمان خانگی عالی برای تاول ها است.

بگذارید نفس بکشد

بسیاری از پزشکان موافق هستند که اگر در محیط تمیز بدون پوشش باقی مانده باشد ، سریعتر بهبود می یابد. وقتی در خانه هستید باند را جدا کنید تا تاول شما نفس بکشد و خشک شود. برای محافظت از آن در برابر عفونت ، یک لایه نازک از پماد ضد باکتریایی را برای تقویت بهبود بمالید.

 

کلینیک دکتر فرهنگ نوری پیشتاز در تصویر برداری،رادیولوژی و سونوگرافی

 

درباره‌ی superuser

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *